Дунав грабна точка срещу Левски на "Герена" (снимки и видео)

21:50

Левски и Дунав завършиха наравно 1:1 на стадион "Георги Аспарухов" в среща от третия кръг на шампионския плейоф в Първа професионална лига.

Главен съдия на двубоя бе Станислав Тодоров.

Домакините упражниха натиск в началните минути на мача и късметът им се усмихна. Антонио Аниете центрира от фаул в шестата минута, Мирослав Будинов се опита да изчисти, но вместо това отклони топката с глава и я прати в мрежата. По този начин Левски откри резултата.

Последваха интересни събития и пред двете врати, като Левски имаше приемущество, но няколко пъти нападателите на "сините" пропуснаха няколко чисти голови положения пред вратата, пазена от Антонов.

Гостите също изглеждаха опасни във фаза атака, задавайки въпроси на отбраната на столичани, особено на контра.

В началото на втората част Левски направи няколко непростими пропуска, като Антонов направо отчая Краев, който днес нямаше ден, за разлика от домакинството срещу Локо Пловдив.

Прекалено многото разхищения на домакините пред вратата на Дунав костваха победата на Левски.

Петнадесет минути преди края, при една контра на русенци, Самир Аяс с глава изравни резултата.

До края Левски направи отчаян опит да стигне до победата, но не успя. Дунав взе точка.

ЛЕВСКИ - ДУНАВ 1:1

1:0 Будинов (6-а)