Гаджев дебютира за Анортозис в контрола с македонци

07:59

Българският полузащитник Владимир Гаджев дебютира за новия си кипърски отбор Анортозис при равенството 2:2 срещу новака в македонския футболен елит Академия Пандев (Струмица) в контролна среща, играна днес в Симитли пред около 200 зрители.

Гаджев, който преди два дни подписа договор с клуба от Фамагуста, се появи в игра в 71-ата минута.

"Още съм само на две-три тренировки с отбора и съм далеч от най-добрата си форма, но много ми се играе. Надявам се треньорът да ме пусне през второто полувреме", заяви преди срещата полузащитникът.

Другият българин в състава на кипърците Иван Бандаловски започна като титуляр и беше заменен след малко повече от час игра.

Анортозис пропиля аванс от два гола, а главният съдия Николай Йорданов показа три червени картона, но изгонените футболисти бяха заменяни и двата тима завършиха двубоя с по 11 играчи.

Бразилецът Андре Алвеш откри резултата още в седмата минута, а шест минути след почивката отново той се разписа от дузпа.

Константин Чешмеджиев намали след час игра с глава след центриране от корнер, а шест минути по-късно американецът Боуен изравни.

Капитанът на Анортозис Жоао Витор беше изгонен с директен червен картон след разправия с Давид Атанаскоски през първото полувреме, а Карлитос също беше отстранен след два жълти картона за група игра. От македонците пък голмайсторът Чешмеджиев получи директен червен картон за груб фаул без топка.

Кипърците търсят съперник за още една контрола на 2 август, а ден по-късно се прибират във Фамагуста.