Eгипет - Камерун - шампионът стартира по шампионски

22:21
Eгипет - Камерун - шампионът  стартира по шампионски
В един от предварително обявените за "завързани" двубои от груповата фаза на Купата на африканските нации се срещнаха отборите на Египет и Камерун.

Предварителните прогнози за успех на "камерунските лъвове" не се оправдаха, дори напротив. Водени от своята звезда Мохамед Зидан, "фараоните" водеха с класическото 3:0 на полувремето.

Два гола за убедителната преднина отбеляза именно Зидан, а с едно попадение се отчете Хосни Радоу, реализирано след изпълнение на единадесетметров удар.

Второто полувреме започна значително по-добре за Ето\'О и компания и в 51-вата минута именно играча на Барса отбеляза за 3:1 след груба грешка на вратаря Ал Хадари. Все пак Египет съумя да възстанови разликата от три гола в 81-вата минута след далечен изстрел на Хосни.

До края на двубоя единственото по-интересно положение бе дузпата изпълнена от Ето\'О, с което оформи и крайното четири на два в полза на настоящия африкански шампион.