Лъвиците ще играят на волейболния Мондиал

19:45

Женският национален отбор по волейбол на България завърши на второ място в крайното класиране на световната квалификация в Ротердам (Холандия). В последния си мач, националките ни отстъпиха на домакините от Холандия с 0:3 (21:25, 17:25, 23:25) , които спечелиха турнира пред собствена публика. И двата тима, първия и вторият взимат квота за Световното първенство 2018 в Япония, като Лъвиците ни си изпълниха задачата и ще играят на Мондиала догодина.

Двубоят бе без значение и мач за престиж. Селекционерът на националките Иван Сеферинов пък започна с титулярките, като след това даде възможност на почти всички момичета да влязат в мача. Лалетата бяха водещи на полето в първите две части.Третият гейм бе най-оспорван, като волейболистките ни бяха равностойни до 23:23. В последните минути обаче холандките отново наложиха волята си и затвориха мача с чиста победа.

С най-голям актив за нашите бе Елица Василева с 13 точки. Добриана Рабаджиева и Христина Русева завършиха с по 9 точки.

Тимът ни се прибира на 28 август (понеделник) в 13:55 ч с полет от Амстердам.