Шарапова и Мугуруса отпаднаха, Винъс и Стивънс са 1/4-финалистки

15:02

Мария Шарапова приключи участието си на Ю Ес Оупън 2017 след поражение от Анастасия Севастова със 7-5, 4-6, 2-6 в 1/8 финалите. Латвийката показа характер в ключовите моменти и реализира пет пробива от шест възможности, докато рускинята проби сервиса на съперничката си три пъти.

За място в полуфиналите Севастова ще спори с представителката на домакините Слоун Стивънс, която се наложи над германката Юлия Гьоргес с 6-3, 3-6, 6-1.

Ветеранката Винъс Уилямс продължава напред след успех над Карла Суарес-Наваро 6-3, 3-6, 6-1. По-голямата от сестрите Уилямс, която спечели Откритото първенство на Щатите през 2000 и 2001 г., ще играе в 1/4 финалите с Петра Квитова. Чехкинята елиминира третата поставена Гарбине Мугуруса в два сета 7-6 (7-3), 6-3 и повтори най-доброто си постижение в Ню Йорк от сезон 2015.

При мъжете Сам Куери надигра безапелационно Миша Зверев с 6-2, 6-2, 6-1 за 76 минути, а Диего Шварцман за първи път отива на 1/4 финал на турнир от Големия шлем след успех над французина Лука Пуй в четири сета 7-6 (7-3), 7-5, 2-6, 6-2. В четвъртия сет Пуй поведе с пробив, след което загуби пет поредни гейма. Шварцман ще играе в следващия етап с Пабло Кареньо-Буста, а победителят от този мач за първи път ще играе в полуфинал на "мейджър".