Румънка елиминира Плишкова в Пекин

10:26

Румънската тенисистка Сорана Кърстя поднесе голямата изненада на осминафиналите на турнира в Пекин. Заемащата 44-о място в световната ранглиста елиминира поставената под номер 4 Каролина Плишкова от Чехия след успех с 6-1, 7-5 за час и 23 минути игра.

В спор за място на полуфиналите 27-годишната румънка ще срещне деветата поставена Елена Остапенко от Латвия, която се наложи с 3-0 и отказване на представителката на домакините Шуай Пън.

В друг мач от днес французойката Каролин Гарсия също се класира за четвъртфиналите в китайската столица, след като победи своята сънародничка Ализе Корне с 6-2, 6-1. В следващата фаза Гарсия ще срещне победителката от двубоя между 13-та поставена Елина Свитолина (Украйна) и Елена Веснина (Русия).

Победа в Пекин записа и Дария Касаткина, която се справи със съпротивата на Агнешка Радванска (Полша) с 4-6, 7-5, 6-2. На четвъртфиналите рускинята ще срещне световната номер 2 Симона Халеп.