Челси взе своето срещу Борнемут (видео)

21:42

Шампионът Челси спечели с 1:0 гостуването си на закъсалия Борнемут в мач от десетия кръг на английската Висша лига. Възпитаниците на Антонио Конте записаха втора поредна победа в Премиър лийг и с 19 точки се върнаха на четвъртото място в подреждането.

Лондночани създадоха повече положения на "Виталити Стейдиъм" и заслужено триумфираха. Преди почивката Алваро Мората пропиля две отлични възможности за гостите, а в друга ситуация негов гол беше отменен заради засада. В 51-ата минута дойде и единственото попадение. Мората подаде към Еден Азар в ляво, белгиецът напредна в наказателното поле и стреля точно в близкия ъгъл на Асмир Бегович. Борнемут рядко застрашаваше вратата на Челси, като достигна до единствения си точен удар едва във втората минута на добавеното време, когато Стийв Кук стреля от 15 метра, но право в ръцете на Тибо Куртоа.

Така домакините допуснаха седмо поражение в кампанията и със 7 точки останаха на предпоследното 19-о място.