Атлетико (М) не успя да излъже Виляреал (видео)

22:22

Атлетико Мадрид завърши 1:1 срещу гостуващия Виляреал в среща от десетия кръг на испанското първенство. Възпитаниците на Диего Симеоне продължават непобедени от началото на сезона в Ла Лига, но с второто си поредно домакинско равенство останаха на четвъртата позиция с 20 точки. Виляреал, който прекъсна серия от три поредни успеха, пък вече е пети със 17 точки.

Домакините имаха две добри положения малко преди почивката чрез Саул Нигес и Диего Годин, но не успяха да реализират. След малко повече от час игра столичани все пак стигнаха до попадение. Антоан Гризман намери Анхел Корея в дясно в пеналта и той с удар от малък ъгъл преодоля вратаря Мариано Барбоса.

В средата на втората част Кевин Гамейро можеше да предреши двубоя, но Барбоса направи страхотно спасяване след удара на французина от наказателното поле. Виляреал стигна до равенството в 81-ата минута, когато Саму Кастийехо центрира от корнер от дясно и Карлос Бака с глава отблизо прати топката в мрежата на Ян Облак.