Леброн избухна с 57 точки, за да спре пропадането на Кливланд

09:58

Лидерът на Кливланд Кавалиърс Леброн Джеймс вкара 57 точки, за да спре серията от 4 поредни загуби на тима и да донесе успеха над Вашингтон Уизардс със 130:122 в столицата на САЩ.

Това е вторият най-резултатен мач в кариерата на Леброн, като той добави 11 борби и 7 асистенции и 2 чадъра. 57-те му точки са и най-добро постижение в НБА от началото на сезона. Дерик Роуз и Джей Краудър също подобриха постиженията си за сезона с 20 и 17 точки съответно. За Вашингтон най-резултатен бе Брадли Бийл с 36 точки. Кливланд е с баланс 4 победи и 5 загуби, докато Вашингтон е 4-4 от началото на сезона.

Тимът на Бостън Селтикс навакса изоставане от 18 точки, за да спечели гостуването си на Оклахома Сити Тъндър със 101:94. Звездите на Селтикс избухнаха след почивката, като Кайри Ървинг вкара 22 от своите 25 точки в последните две част, а Ал Хорфърд вкара 17 от 20 в същия период. Това бе седма поредна победа за Бостън, като в този период те не са допускали повече от 94 точки. След поражението Оклахома Сити е с баланс 4-4.