Ман Сити няма спирка (видео)

10:16

Отборът на Манчестър Сити продължава с изключителното си представяне в английската Висша лига. Играчите на Пеп Гуардила записаха 18-а си поредна победа в първенството, след като спечелиха с минималното 1:0 гостуването си на Нюкасъл в среща от 20-ия кръг.

Единственото попадение в мача падна през първото полувреме и бе дело на Рахийм Стърлинг. Английският национал се разписа в 31-ата минута, засичайки от въздуха страхотно извеждащо подаване на Кевин де Бройне. „Гражданите“ можеха да запишат и далеч по-изразителна победа, но добрите намеси на стража на домакините, както и липсата на шанс ги лишиха от това.

С успеха тимът от „Етихад“ увеличи аванса си на върха в класирането. Сити е с актив от 58 точки, с 15 повече от втория Манчестър Юнайтед, който отново допусна грешна стъпка, завършвайки наравно 2:2 при домакинството си на Бърнли преди дни. Нюкасъл е на 15-а позиция с 18 пункта.