Венгер задмина сър Алекс при успех над Палас (видео)

08:45

Арсенал постигна победа с 3:2 в гостуването си на Кристъл Палас от 20-ия кръг на Премиър лийг. Артилеристите взеха ценни три точки от това лондонско дерби, макар да трябваше да потреперят в края.

Шкодран Мустафи откри резултата в 25-ата минута, но Андрос Таунзенд изравни в 50-ата. Алексис Санчес заби два бързи гола в 63-ата и 66-ата минута, за да даде комфортна преднина на своя тим, но в 89-ата минута Джеймс Томкинс намали на 2:3 и направи заключителните минути доста напрегнати за гостите, които все пак удържаха победата.

Това бе рекорден 810 мач за Арсен Венгер начело на Арсенал във Висшата лига. Така той изравни постижението на сър Алекс Фъргюсън, който бе лидер по този показател до момента.