Барса на полуфинал за Купата (видео)

10:40

Барселона победи градския си съперник Еспаньол с 2:0 в реванша от четвъртфиналите на Купата на краля и по този начин се класира за следващата фаза с общ резултат 2:1.

Възпитаниците на Ернесто Валверде загубиха първата среща преди седмица с 0:1, но нямаха проблеми да стигнат до пълен обрат на „Ноу Камп“. Още през първата част Луис Суарес и Лионел Меси отбелязаха два гола, за да дадат предимство на домакините в общия резултат, а след почивката не паднаха повече попадения.

Дебют за Барса направи новото попълнение Коутиньо, който се появи в игра през втората част, заменяйки Андрес Иниеста. Бразилският плеймейкър създаде няколко добри шанса за своите съотборници, но до нов гол така и не се стигна.

По този начин Барселона се класира за полуфиналите на Купата на краля, където са още отборите на Валенсия, Севиля и Леганес.