Сити продължава да гази безмилостно (видео)

00:12

Манчестър Сити отново е на 15 точки пред градския си съперник, след като "гражданите" победиха с 3:0 Уест Бромич на "Етихад Стейдиъм", а "червените дяволи" загубиха гостуването си на Тотнъм. Фернандиньо (19'), Кевин де Бройне (68') и Серхио Агуеро (89') нанизаха попаденията във вратата на "дроздовете".

Манчестър Сити категорично надигра своя съперник преди почивката, но стигна до само един гол. В 19-ата минута Кевин де Бройне изведе с много добър пас Фернандиньо в наказателното поле. Бразилецът стреля добре в близкия ъгъл, откривайки резултата. В 28-ата минута Фостър спаси опасен удар на Де Бройне, а четири минути след това изстрел на белгиеца от границата на наказателното поле срещна напречната греда. В 37-ата минута Бен Фостър отново изби опасен шут на Де Бройне.

Неприятната новина за Пеп Гуардиола през това първо полувреме бе, че Давид Силва получи контузия и бе принудително заменен пет минути преди почивката. Вместо него влезе Илкай Гюндоган.

В началото на втората част Стърлинг пропусна страхотна възможност, след като получи от Гюндоган, нагласи топката на десния си крак, но стреля на сантиметри встрани от далечния ъгъл. В 52-рата минута пък Фостър спаси удар на Агуеро.

В 68-ата минута логичното се случи. Изигралия поредния си страхотен мач Де Бройне направи двойно със Стърлинг, след което завърши атаката, която започна - 2:0. Няколко минути след това белгиецът опита да прехвърли от над 40 метра Фостър, който бе излязъл напред, но стражът се върна навреме и изби.

В 80-ата минута удар на Уокър профуча над вратата, а минута преди края Серхио Агуеро получи от Стърлинг и прехвърли от малък ъгъл Фостър, оформяйки крайния резултат.