Роналдо премина границата от 300 гола в Ла Лига (видео)

11:32

Асът на Реал Мадрид Кристиано Роналдо се разписа два пъти за победата на Кралския клуб с 3:1 над Хетафе пред 55 000 зрители на "Сантяго Бернабеу" в двубой от 27-и кръг на Примера дивисион. Португалецът стана вторият играч с повече от 300 гола в Ла Лига.

Неговите попадения вече са 301, а тези на големия му конкурент Лео Меси - 372. Португалецът премина границата от 300 гола в 286 мача, докато Меси бе сторил това в 334 срещи.

Гарет Бейл откри резултата в двубоя с Хетафе в средата на първото полувреме, а в края му Роналдо удвои преднината. Нападателят вкара втория си гол в двубоя в 78-ата минута. Реал заема трето място в класирането с 12 точки по-малко от лидера Барселона, който днес посреща Атлетико Мадрид в дербито на кръга.