И Монтана победи Славия

18:04
Новакът в елитната ни "А" група Монтана победи гостуващия тим на Славия с 2:0 в първата среща от 5-я кръг на "А" група, която се игра на стадион "Огоста".

Двубоят се игра при много тежки атмосферни условия, тъй като още в 5-а минута над стадиона се изсипа проливен дъжд. Това наруши ритъма на игра и на двата тима, като до края на първото полувреме сериозните положения пред двете врати не бяха толкова много.

Домакините от Монтана все пак успяха да грабнат успеха в срещата с гол в 69-та минута. Бойчев центрира хубаво отдясно и сложи топката на главата на Владимир Мичев, който не остави шансове на вратаря на "белите" за 1:0. В 83-а минута, Дубала вкара гол за Славия, но той беше отменен заради засада. Домакините реализираха за 2:0 в 95-а минута чрез Цветан Николов.

Така в крайна сметка Монтана спечели мача, вече има актив от 8 точки и излезе на петата позиция в класирането преди изиграването на останалите срещи от 5-я кръг. Славия пък остава на 11-о място с актив от 4 точки след третата си поредна загуба.