Лъвовете удариха Казахстан и Мъри в последната секунда (видео)

20:55

България победи Казахстан с 2:1 в контролна среща, която се проведе на стадион "Панчо Арена" в Унгария.

Капитанът Ивелин Попов даде преднина на България в 23-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Станислав Манолев.

Воденият от Станимир Стоилов тим на Казахстан възстанови равенството в 55-ата минута с гол на Еркебулан Тунгишбаев, а двубоят вървеше към равенство, но в даденото от съдията продължение след центриране от свободен удар Николай Бодуров с глава прати топката в мрежата, за което помогна и неразчетено излизане на вратаря на Казахстан.

Така отборът на България в мартенските си проверки записа победа и поражение, след като в петък загуби от Босна и Херцеговина с 0:1 в на стадиона на Лудогорец в Разград.

България - Казахстан 2:1

1:0 Ивелин Попов (дузпа) '23

1:1 Еркебулан Тунгишбаев '55

2:1 Николай Бодуров '94