Нулев хикс между Пирин и ЦСКА, \"червените\" загубиха първи точки

18:15
ЦСКА и Пирин Благоевград завършиха 0:0 в мач от 5-я кръг на "А" група на стадион "Осогово" в Кюстендил. Съперниците изиграха интересен двубой с възможности за гол и пред двете врати, но въпреки създадените ситуации попадения не бяха отбелязани.

"Армейците", който до този момент имаха 4 победи от 4 мача, загубиха първи точки през новия сезон.

Срещата започна в добро темпо, като "червените" владееха повече топката, а символичните домакини отговориха с няколко опасни контри. В 17-а минута Руи Мигел пропусна да се възползва от пас на Йордан Тодоров, а в ответната атака играчите на Пирин имаха претенции за дузпа, но съдията остана безмълвен.

В 24-а минута Иван Цачев засече с глава една центрирана топка и балонният му удар за малко да прехвърли вратаря на ЦСКА Иван Караджов. В 29-а минута стражът на "армейците" спаси своите, след като изби с крак шут на противников футболист.

До края на полувремето мачът продължи да бъде равностоен и динамичен, но опасностите пред двете врати бяха малко.

Втората част започна с доста разпокъсана играта, а футболистите на Пирин бяха тези, който създадоха първата опасност. В 54-а минута стражът на "армейците" Караджов улови слаб удар от изгодна позиция на Молдованов.

След 60-а минута ЦСКА обсади противниковата врата и в 72-а Тодор Янчев стреля неточно от добра позиция след разбъркване в наказателното поле на символичните домакини. В 79-а минута пък силен шут на Тодор Тимонов срещна напречната греда на Пирин.

В 87-а минута Караджов изби удар от фаул на противников футболист и спаси своите от поражение.

Съставите на двата отбора:

Пирин: Ганев, Митревски, Молдованов, Г. Георгиев, Ризов, Паланков, Галчев, Коцев,  Пеев, Анев, Цачев

ЦСКА: Караджов, Костадин Стоянов, Котев, Иванов, Тодоров, Морозс, Янев, Янчев, Делев, Иван Стоянов, Руи Мигел