Рома не успя да спечели в Болоня (видео)

16:32

Отборът на Рома стигна само до равенство при визитата си на Болоня в среща от 30-ия кръг на Серия А. „Вълците“ завършиха 1:1 и така загубиха ценни точки в борбата за третото място в края на сезона. По-лошата новина за наставника на столичани Еузебио Ди Франческо бе контузията на един от лидерите на тима Раджа Наинголан, който получи разтежение на бедрото и трябваше да бъде заменен принудително още в 17-ата минута. Така по всяка вероятност белгийският национал ще пропусне предстоящия сблъсък с Барселона от четвъртфиналите в Шампионската лига.

Иначе домакините откриха резултата в 18-ата минута чрез Ерик Пулгар, а през второто полувреме голмайсторът на Рома Един Джеко изравни. Босненският национал се разписа за крайното 1:1 в 76-ата минута след асистенция на Диего Пероти.

След днешното равенство Рома остава на трета позиция с 60, докато Болоня е на 11-о място с 35.