Берое надделя над Левски на "Герена" (видео)

17:47

Отборът на Левски загуби от Берое в срещата от първия кръг на първата шестица от Първа лига. Двубоят на стадион "Георги Аспарухов" при резултат 2:1 за гостите.

Старозагорци започнаха отлично двубоя и поведоха в резултата още в третата минута със страхотен гол на Педро Еуженио, а втората част започна по подобен начин, като само четири минути след почивката Камен Хаджиев удвои преднината на гостите.

Сините върнаха интригата в 75-та минута, когато Серджиу Буш намали изоставането на тима след добра асистенция на Станислав Иванов. До края обаче възпитаниците на Делио Роси не успяха да стигнат до нов гол и записаха втора поредна загуба в първенството.

След този резултат Левски остава на трето място в класирането с 50 точки, само две повече от четвъртия Берое.

Стартови състави:

Левски: Божидар Митрев; Милош Цветкович, Давид Яблонски, Холмар Ейолфсон, Афонсо Фигейредо; Роман Прохазка, Кали Тиам, Жорди Гомес, Паулиньо; Сержиу Буш, Станислав Костов

Берое: Душан Перниш; Милен Желев, Камен Хаджиев, Иван Иванов, Матеус Леони; Мартин Райнов, Карлос Охене; Рубен Бригадо, Борислав Цонев, Педро Еуженио; Мартин Камбуров