Локо София победи Левски на \"Герена\", Камбуров отново уважи \"сините\"

20:48
Левски загуби у дома от Локомотив София с 1:2 в дербито от 5-я кръг на "А" група.

"Железничарите" изненадаха неприятно шампиона на България и с голове на Калоян Караджинов и Мартин Камбуров през второто полувреме попариха тима на Ратко Достанич. Попадението за Левски бе дело на Христо Йовов.

Първата възможност в срещата се откри в 8-а минута пред Йовов, който финтира защитник в наказателното поле на гостите, но след това би в аут. В 11-а играч на "сините" центрира от фаул, Дениран Ортега като че ли леко с глава докосна топката и кълбото срещна страничната греда.

Домакините продължиха да бъдат по-добрият отбор, но атаките им бяха доста безидейни. В 27-а минута Левски организира интересна контра, която завърши с шут на Жоазиньо. Топката срещна тялото на Йовов, който излезе сам срещу Галев, но съдията вдигна съмнителна засада. Минута по късно Ортега и Зе Соареш разиграха добре, но острият пас на последния бе уловен от стража на Локомотив.

В 35-а минута пък Христо Златински, който получи хубав пас отдясно, със силен шут уцели напречната греда зад Георги Петков. "Железничарите" изравниха играта и започнаха по-често да поглеждат към вратата на Левски. След центриране от корнер, Калоян Караджинов с глава би встрани.

До края на полувремето "сините" изпълниха два ъглови удара, но не успяха да застрашат вратата на Локомотив. В последната минута на първата част Асамоа можеше да открие резултата, но ударът му след хубава солова акция бе спасен от Петков.

Втората част започна равностойно, но в 52-а минута играчите на "сините" допуснаха Калоян Караджинов да напредне през центъра и футболистът на Локомотив с топовен шут от границата на наказателното поле матира Петков.

В 60-а минута обаче Йовов донякъде повтори изпълнението на Караджинов и с хубав удар изравни. На терена стана напечено и в ответната атака Юсеф Рабех спъна футболист на "железничарите" в наказателното поле на Левски. Реферът свири дузпа, която Мартин Камбуров реализира, но съдията правилно прецени, че играч на гостите е влязъл преди сигнала в пеналта на "сините" и отсъди повторно изпълнение на наказателния удар. Камбуров отново застана зад топката и пак преодоля Петков за 2:1 в полза на тима от "Надежда".

След гола Левски опита да натисне, но гостите се защитаваха добре и опитваха на контри да вкарат трети гол. В 78-а минута центриране на Йовов срещна гредата, а след това футболист на "железничарите" изчисти. В 85-а минута Галев спаси удар на Саша Симонович.

Състави на двата тима:

Левски: Петков, Бензукан, Рабех, Топузаков, Минев, Сърмов, Бардон, Йовов, Жоазиньо, Ортега, Зе Соарес

Локомотив София: Галев, Бандаловски, Марков, Пасков, Добрев, Асамоа, Дяков, Караджинов, Златински, Балдовалиев, Камбуров