Иснър спечели първа титла от Мастърс 1000 в кариерата си

11:51

Американецът Джон Иснър победи Александър Зверев в три сета и завоюва титлата на домашния турнир в Маями. 32-годишният представител на домакините се наложи над немеца с 6-7 (4-7), 6-4, 6-4 след 150 минути битка на корта.

След като загуби първия сет в тайбрек, 208-сантиметровият Иснър направи по един пробив в следващите две части и нито веднъж не сбърка на своя сервис, за да стигне до мечтания триумф.

На възраст 32 години и 11 месеца той стана най-възрастният тенисист, който печели за първи път надпревара от сериите Мастърс 1000. Титлата е първа за него за 2018 г. и 13-а в кариерата му. Иснър досега имаше три загубени финала - на Мастърсите в Индиън Уелс 2012 (срещу Роджър Федерер), Синсинати 2013 (Рафаел Надал) и Париж 2016 (Анди Мъри). Американецът също така прекъсна серия от три загуби в мачовете си срещу Александър Зверев.