\"Шоколадите\" с първа победа в елита след гол-шадьовър в добавеното време

19:30
Отборът на Спортист Своге записа първа победа в "А" група, побеждавайки Локомотив Пловдив с 2:1 в домакинството си от петия шампионатен кръг.

Резултатът откриха домакините в 14-а минута на двубоя. Николов фаулира Антонов в наказателното поле на Локомотив и съдията Антон Генов свири дузпа в полза на тима от Своге. Юношата на ЦСКА Мирослав Антонов застана зад бялата точка и не сгреши. В 31-а минута, пловдивчани стигнаха до равенството. Красен Трифонов се възползва от грешка в отбраната на Спортист и простреля Кючуков за 1:1. Победното попадение Спортист отбеляза в добавеното време на двубоя. Във втората минута на продължението друг юноша на "армейците" - Ивайло Димитров, със задна ножица изпрати топката в лявата греда, след което кълбото влезе във вратата.

След тази победа тимът от Своге събра 5 точки и се отлепи от дъното на класирането, а Локомотив Пловдив има 3, които му отреждат 14-то място в подреждането.