Байерн Мюнхен спечели нова титла в Германия (видео)

18:23

Байерн Мюнхен спечели нова титла. За рекорден шести пореден сезон баварците заслужиха приза за №1 и доказаха, че нямат никаква конкуренция. 28-ият шампионски трофей в историята на клуба стана факт пет кръга преди края след успех с 4:1 при гостуването на съседите от Аугсбург. Вторият Шалке 04 вече няма и теоритичен шанс да застигне лидера в оставащите срещи до края на сезона.

Тимът на Юп Хайнкес продължава да е в битката за требъл, като с единия крак вече е на полуфинал в Шампионската лига, а такъв има гарантиран и в турнира за Купата на Германия.

Този следобед Байерн започна слабо и Никлас Зюле си вкара автогол в 18-ата минута, но обратът беше осъществен още преди почивката след попадения на Корентен Толисо (32’) и Хамес Родригес (38’). В 62-ата Ариен Робен окончателно гарантира победата, a в 87-ата точен беше и Сандро Вагнер.