Златан и Меси носят победа на Барса, Атлетико с хикс у дома

21:06
Барселона победи Хетафе с 2:0 като гост в мач от 2-я кръг на испанската Примера.

Първото полувреме на срещата завърши без голове, но след почивката "каталунците" стигнаха до успеха с попадения на Златан Ибрахимович и Лионел Меси. Шведският нападател откри за тима на Пеп Гуардиола в 65-а минута, а аржентинецът бе точен за крайното 2:0 в 78-а.

В другия мач от кръга Атлетико Мадрид и Расинг Сантандер завършиха 1:1 на "Висенте Калдерон".

Хосе Мануел Хурадо откри за "дюшекчиите" в 43-а минута, но Оскар Серано изравни в 46-а. Гостите играха почти цяло второ полувреме с човек по-малко заради червен картон на техен футболист, но въпреки това Атлетико не успя да стигне до победата.