Байер се справи лесно с Айнтрахт

19:24

Отборът на Байер Леверкузен победи Айнтрахт Франкфурт с 4:1 в двубой от 30-и кръг на немското първенство, който се игра на стадион "БайАрена" пред 30 200 зрители.

Юлиан Бранд даде преднина на домакините в 20-ата минута, Айнтрахт изравни само три минути по-късно чрез Марк Фабиан, а през второто полувреме нападателят на "аспирините" Кевин Фоланд реализира хеттрик.

Байер заема четвърто място в класирането с пет точки повече от петия Хофенхайм, който победи Хамбургер с 2:0. Айнтрахт пък остава в зона Европа на шеста позиция, а Хамбургер е предпоследен със само теоретични шансове за оцеляване.

В други мачове от кръга Херта се наложи над аутсайдера Кьолн с 2:1, а Щутгарг и Хановер завършиха наравно 1:1.