Литекс удари \"войводите\" с гол в продължението при дебюта на Ангел Червенков

18:36
С гол в даденото от съдията продължение, Литекс победи Сливен като гост с 2:1 при официалния дебют на новия си треньор Ангел Червенков.

Съперниците изиграха интересен и равностоен мач, с положения за гол и пред двете врати.

Уилфред Нифлор с глава още в 9-а минута изведе "оранжевите" напред след центриране на Христо Янев. Ловчанлии можеха да удвоят в 31-а минута, но Дормушали Саидходжа стреля в аут след ново добро подаване на Янев. "Войводите" пък отговориха с няколко опасни атаки и шут на Илия Илиев, спасен от вратаря на Литекс.

След почивката мачът продължи да бъде равностоен и двата тима пропиляха по едно изгодно положение. В 66-а минута обаче Сливен изравни след гол с глава на Мирослав Миндев. Десет по-късно стражът на домакините спаси силен шут на Саидходжа.

До края гостите повече търсиха победата и успяха да стигнат до нея, след като в 91-а минута Александър Барт с глава вкара за 2:1.

Стартовите състави на двата отбора:

Сливен: Петър Денчев, Филип Филипов, Стефан Киков, Борислав Христов, Ивелин Янев, Петър Стоянов, Александър Тонев, Мирослав Миндев, Диян Христов, Илия Илиев, Владислав Ямуков

Литекс: Урош Голубович, Александре Барт, Петър Занев, Христо Янев, Александро Сандриньо, Франциско Лима Да Силва, Нифлор, Пламен Николов, Небойша Йеленкович, Николай Бодуров, Дормушали Саидходжа