Левски се пребори за точка на "Лудогорец Арена" (видео)

17:31

Отборите на Лудогорец и Левски направиха равенство 2:2 в дербито от 34-ия кръг на Първа лига, играно на стадион " Лудогорец Арена" в Разград.

Двубоят започна много добре за домакините, след като още в 5-та минута Давид Яблонски фаулира Натанаел в наказателното поле, а Клаудиу Кешеру хладнокръвно реализира дузпата. До края на първата част орлите доминираха, но не успяха да стигнат до нов гол, а едно попадение на Кешеру бе отменено заради спорен фаул.

След почивката гостите заиграха по-силно, като в 67-та минута реферът Георги Кабаков подмина основателни претенции за дузпа на сините, а седем минути по-късно Роман Прохазка изравни след добра асистенция на Обертан. В 84-та минута Лудогорец отново поведе в резултата след виртуозен автогол на Аймен Белаид, но само след няколко минути Жерсон Кабрал оформи крайното 2:2 с точен изстрел с левия крак.

По този начин Левски спечели ценна точка в битката с Берое за третото място, като вече води с три пред старозагорци.

Стартови състави:

Лудогорец: Броун, Саша, Пластун, Моци, Натанаел, Кампаняро, Горалски, Марселиньо, Мисиджан, Вандерсон, Кешерю

Левски: Митрев, Найденов, Яблонски, Белаид, Горанов, Прохазка, Панайотов, Рошу, Кабрал, Обертан, Костов