Хюстън изравни серията с Голдън Стейт

09:07

Отборът на Хюстън Рокетс изравни финалната серия на Западната конференция с Голдън Стейт Уориърс на 1-1, след като спечели със 127:105 във втория мач.

Джеймс Хардън и компания излязоха пределно мотивирани да не допускат втора поредна домакинска загуба в „Тойота Сентър“, като дръпнаха с пет точки след първата част и с 14 на почивката. Ракетите не намалиха оборотите и взеха и следващите две части, за да запишат убедителна победа с 22 точки разлика. Най-резултатен за успеха бе Хардън с 27 точки и 10 борби, Ерик Гордън също се отчете с 27 точки от пейката, а Пи Джей Тъкър добави 22. За Уориърс на високо ниво бе единствено Кевин Дюрант, който отбеляза 38 точки, Стеф Къри завърши мача с 16 точки, 7 борби и 7 асистенции, но Клей Томпсън реализира едва 8 точки.

Следващите два мача от серията са в Оукланд.