Хърватите ще получат минимум 28 млн. евро

08:05

Националният отбор по футбол на Хърватия ще получи от ФИФА най-малко 28 милиона евро за класирането си на финала на Световното първенство по футбол в Русия. Хърватите победиха Англия на полуфинала на турнира с 2:1. Отборът за първи път в историята си достига до финал.

Схемата за разпределение на средствата е определена през 2017 година - всеки участник в турнира ще получи по 8 милиона евро, участниците в 1/8-финалите ще получат 12 милиона, а четвърт финалистите - 16 милиона. Отборът, който заеме четвъртото място, ще спечели 22 милиона евро, бронзовият медалист - 24 милиона. Второ място ще получи 28 милиона, а шампионът - 38 милиона.

В мача за трето място ще се срещнат с отборите на Белгия и Англия, във финалите ще играят Хърватия и Франция.