Роналдо дебютира в Серия "А", Юве започна с победа защитата на титлата (видео)

23:08

Португалската суперзвезда Кристиано Роналдо пропусна шанса да вкара гол при дебюта си в Серия А като футболист на Ювентус. Неговият тим обаче грабна победата с 3: 2 срещу Киево в първия мач от сезон 2018-2019 на Серия А.

33-годишният Роналдо се присъедини към отбора, като напусна Реал Мадрид миналия месец след сделка на стойност 100 милиона евро (114,5 милиона долара).

Мачът започна с минута мълчание в памет на жертвите от трагедията в Генуа, където преди няколко дни се срути автомобилен мост и отне живота на 43 души.

Сами Кедира откри резултата за гостите още в 3-ата минута. Домакините първо изравниха след гол с глава на Мариуш Степински в 38-ата минута, а в 56-ата поведоха след точно изпълнена дузпа на Емануеле Джакерини.

Ювентус изравни след автогол на Матиа Бани в 75-ата минута. В последните минути на мача Стефани Сорентино спаси два удара на Кристиано Роналдо, а в добавеното време резервата Федерико Бернадески донесе победата на шампионите.

Подадение на Марио Манджукич беше отменено след преглед на системата за видеоповторение (VAR) заради игра с ръка на Роналдо неподредствено преди Манджукич да прати топката във вратата.