Моуриньо: Загубихме, защото...

11:31

Няма поводи за безпокойство, заяви мениджърът на "червените дяволи" Жозе Моуриньо след тежката загуба от Тотнъм с 0:3 в двубой от трети кръг на Премиършип. През първата част домакините владееха инициативата, но не успяха да реализират положенията си. "Шпорите" отбелязаха и трите си попадения през второто полувреме, като Хари Кейн с глава откри резултата в 50-ата минута, Лукас Моура удвои преимуществото 120 секунди по-късно и отново той в 84-ата минута фиксира крайното 3:0.

"Добре работихме през миналата седмица, но от тактическа гледна точка загубихме този мач. Играчите имаха фантастична настройка, дори при резултат 0:2 всеки чувстваше, че един гол може да обърне развоя, но третият гол на Тотнъм ни пречупи. Феновете на Манчестър Юнайтед не четат вестници, не гледат телевизия. Те са над всичко това. Днес отвърнаха на нашето поражение удивително - аплодираха ни. На полувремето всички бяхме разочаровани от пропуските, но показахме ясното намерение да спечелим този мач, затова реакцията на публиката беше такава. До почивката всичко изглеждаше забележително. Бяхме агресивни, пресирахме силно съперника, Тотнъм не можеше да направи повече от два паса. Те допуснаха множество грешки заради нашия натиск. Изпуснахме много шансове и чисти два гола поради липса на късмет. Загубихме, защото допуснахме гол след първия ъглов удар на съперника", сподели Моуриньо.

След третия гол на Тотнъм запалянковците на "червените дяволи" масово започнаха да напускат "Олд Трафорд", а португалският мениджър заяви по този повод: "Аз бих направил същото, когато отборът ти губи с 0:3, а на теб ти трябват два часа да стигнеш от стадиона до центъра на Манчестър. Живея там и знам и знам колко време е нужно да се стигне до дома. Това не е оценка на публиката за играта ни. Когато загубихме от Севиля тук, ни освиркваха, защото наистина си го заслужавахме. Играхме лошо, не бяхме достатъчно агресивни и Севиля заслужено премина в следващия кръг. А днес нашите играчи напуснаха терена под аплодисменти, защото си го заслужиха".