Юве надви Валенсия в Испания, Роналдо с червен картон (видео)

07:33

Ювентус започна с победа участието си в група "Н" на Шампионската лига. Бианконерите надиграха с 2:0 Валенсия на "Местая".

Италианският шампион игра с човек по-малко от 29-ата минута, когато Кристиано Роналдо получи червен картон. Тогава Кристиано Роналдо се сблъска с Жейсон Мурийо на скорост, след което изнервен от симулацията на защитника го хвана за косата, а немският рефер прецени, че това е достатъчно португалецът да бъде изгонен с директен червен картон. Това бе първо изгонване за Роналдо в Шампионската лига в кариерата му до момента.

Въпреки това торинци показаха класа и взеха трите точки с два гола от две дузпи на Миралем Пянич. Босненецът се разписа в 45-ата и 51-ата минута, за да донесе успеха на своя тим.

Валенсия също получи дузпа в добавеното време на мача, но Шчесни спаси удара на Дани Парехо.