Барса с нова издънка в Примера (видео)

21:49

Отборът на Барселона допусна нова грешка в първенството на Испания, след като завърши при равенство 1:1 с тима на Атлетик Билбао на ,,Камп Ноу“.

Наставникът на каталунците Ернесто Валверде даде почивка на голямата си звезда Лионел Меси, като върна обратно сред титулярите Луис Суарес. ,,Блаугранас“ търсеше прекъсване на негативната серия от два поредни неуспешни мача в Ла Лига, след като последователно завърши наравно с Жирона у дома и загуби от последния във временното класиране тим на Леганес.

Първата част отиваше към своя край, когато гостите изненадващо поведоха в резултата. Точен за тях бе Оскар Де Маркос в 41-та минута. Валверде реагира малко след паузата и пусна в игра Меси, а аржентинецът му се отблагодари като асистира на Мунир Ел Хадади за изравнителния гол в 84-та минута.

До края Барселона не успя да осъществи пълен обрат и вече в три поредни кръга е без успех в Примера Дивисион. Следващият съперник на тима е Тотнъм в двубой от Шампионската лига.

В друга среща от кръга Валенсия надделя над Реал Сосиедад с 1-0 при гостуването си на ,,Аноета“.