Лудогорец сгази Черно море с 5:1 (видео)

23:34

Лудогорец показа, че се намира в добра форма, само дни преди гостуването на Цюрих  от груповата фаза на Лига Европа. Шампионите разбиха с 5:1 Черно море и се изкачихана второто място в Първа лига, като изостват на 3 точки от Левски.

Срещата започна както обикновено – Лудогорец държеше топката, а варненци бяха прибрани в собствената си половина. В 12-ата минута „орлите“ поведоха след страхотна атака. Сисиньо потърси Вандерсон, той пропусна за Кешерю. Румънецът продължи технично към Вандерсон, а за бразилеца не бе проблем с диагонелен изстрел да прониже Китанов – 1:0, след много красиво нападение. Три минути след това раздрадчани направиха отлична контра, при която Вандерсон изведе Кампаняро, но той не уцели вратата. В 27-ата минута Черно море бе много близо до изравняването. Георги Илиев центрира от фаул, А Радослав Василев надскочи Козмин Моци и би с глава. Топката обаче срещна напречната греда.

Втората част започна ударно за домакините. Само в рамките на 120 секунди „орлите“ си подпечатаха трите точки. В 47-ата минута Антон Недялков проби и подаде към Димо Бакалов. Той центрира към Кешерю, който си спря топката и с левия крак отбеляза за 2:0. Веднага след центъра, гостите отново сбъркаха. Топката пак стигна до Кешерю, който би слабо, право в ръцете на Китанов. Преотстъпеният от ЦСКА-София вратар обаче не се намеси добре. Васил Панайотов се опита да гардира Димо Бакалов, но не успя и халфът вкара за 3:0 С мощен удар. Това бе първи негов гол, след като се завърна в Разград и 3:0 за шампионите.

Все пак в 55-ата минута „моряците“ се върнаха в срещата. Георги Илиев центрира към Аристоте Ндонгала от корнер. Защитата на Лудогорец определено не се намеси добре и конгоанецът надскочи Марселиньо, за да отбележи във вратата на Ренан с глава. В 62-ата минута обаче всичко приключи. След дълъг пас на Сисиньо, топката стигна до Димо Бакалов. Той показа страхотен контрол и след като овладя подаде за Марселиньо. Бразилецът си нагласи топката и с удар по земята не остави шансове на Китанов – 4:1! След попадението звездата подари своя фланелка на фен на „орлите“. В 67-ата минута Мирослав Енчев бе близо до попадение, но Ренан някак си се справи след голямо разбъркване. Четири минути след това бе оформен разгромът за варненци. Нова бърза атака, минала през Марселиньо и Бакалов, завърши с пас към Кещерю, който със снаряд прати за пети път топката във вратата на гостите.

ЛУДОГОРЕЦ - ЧЕРНО МОРЕ 5:1

1:0 Вандерсон (11')
2:0 Клаудио Кешерю (47')
3:0 Димо Бакалов (48')
3:1 Аристоте Ндонгала (55')
4:1 Марселиньо (62')
5:1 Клаудио Кешерю (71')

ЛУДОГОРЕЦ: Ренан дос Сантос, Рафаел Форстър, Сисиньо, Козмин Моци, Антон Недялков, Светослав Дяков (74 - Мей Махлангу), Густаво Кампаняро (78 - Лукас Саша), Вандерсон, Димо Бакалов, Марселиньо, Клаудио Кешерю

ЧЕРНО МОРЕ: Георги Китанов, Юго Кононго (83 - Емил Янчев), Пламен Димов, Мирослав Енчев, Стефан Станчев, Мартин Минчев, Георги Илиев (65 - Дани Кики), Васил Панайотов, Радослав Василев, Аристоте Ндонгала (78 - Мартин Костадинов)