Дел Потро надви Хачанов и ще играе на финалите в Лондон

17:49

Световният номер 4 Хуан Мартин дел Потро се класира за Финалите на световния тур в Лондон, след като победи руснака Карен Хачанов с 6-4, 7-6(4) в мач от втория кръг на турнира в Пекин.

След този успех аржентинецът вече има спечелени точно 5000 точки от началото на сезона и със сигурност ще участва на заключителната надпревара на АТП, където играят осемте най-добри за годината. Срещу Хачанов финалистът от Ю Ес Оупън бе много солиден на сервис, като реализира 11 аса и спечели 76 процента от точките след първото си подаване. Във втория сет руснакът бе равностоен на своя съперник и се стигна до тайбрек, в който обаче Дел Потро се наложи със 7-4, за да стигне до крайния успех след час и 38 минути игра. На четвъртфиналите ДелПо ще се изправи срещу сърбина Филип Крайнович, който победи Фелисиано Лопес със 7-6(5), 6-3.