Тотнъм надви Кардиф с ранен гол на Дайър (видео)

21:48

Тотнъм Хотспър победи Кардиф Сити с 1:0 на стадион "Уембли" в двубой от осми кръг на английското първенство. Единственият гол вкара Ерик Дайър след корнер още в 8-ата минута и той се оказа достатъчен за успеха на "шпорите" във втората им среща на "Уембли" за седмицата.

В сряда лондончани бяха разгромени от Барселона с 2:4 и положението им в Шампионската лига стана много тежко. По тази причина за тях бе важно да не изпуснат под контрол и ситуацията в Премиършип срещу съперник като Кардиф, който все още не познава победата в шампионата. Гостите днес играха с човек по-малко половин час, след като Джо Ролс получи директен червен картон за груба игра в 58-ата минута. Тотнъм с актив от 18 точки заема трето място в класирането, а в следващия кръг след паузата в първенството на 20 октомври гостува на Уест Хям.