Юсейн Болт откри головата си сметка за Маринърс

09:23

Легендата в леката атлетика Юсейн Болт отбеляза първите си голове за Сентръл Коуст Маринърс, разписвайки се два пъти при победата над Макартър Саут Уест Юнайтед с 4:0 в контролна среща.

Светкавицата преследва кариера във футбола, след като се отказа от атлетиката, като в момента се бори да подпише професионален договор с австралийския елитен Маринърс.

Болт започна като титуляр двубоя, партнирайки си в атака с дошлия под наем от Астън Вила Рос Макормак. След по-слабо първо полувреме, 32-годишният ямаец избухна през втората част, отбелязвайки две попадения в рамките на 11 минути. В 57-та минута Болт получи пас зад защитата и с точен изстрел по диагонал преодоля вратаря на съперника, а малко след това се възползва от груба грешка в защитата на Юнайтед, за да оформи крайното 4:0 и да демонстрира традиционната си поза след победа.

Малко след това Болт бе сменен и обра овациите на публиката.