Базел подчини беззъбата Рома на Раниери

21:54
Базел изненадващо надигра и победи Рома с 2:0 в мач от група Е на Лига Европа, където са още и отборите на ЦСКА и Фулъм.

Домакините започнаха страхотно срещата и още в 11-а минута Карлитос с удар от над 20 метра разпечата вратата на Жулио Серджо. Гостите от Италия отговориха мигновено и на два пъти Франческо Тоти стреля опасно, като първият шут бе отразен от Констанцо, а след това и напречната греда помогна на швейцарците.

До края на полувремето играчите на Базел овладяха центъра на терена и владееха повече топката. Точно преди почивката Щрелер и Фрай имаха шанс да покачат резултата на 2:0, но ив двата случая стража на "вълците" се намеси добре и спаси своя тим.

През второто полувреме играта стана по-груба и реферът извади няколко жълти картони за играчите на двата тима. Гостите опитаха натиск, но в атаките им липсваше острота и креативност. Опасностите пред вратат на Костанцо отсъстваха, а швейцарският тим правеше опити да доубие своя противник на контраатака. Маркус Щрелер пробва задна ножица в 72-а минута, но топката мина на сантиметри от гредата. Все пак две минути преди края на срещата Алмерарес вкара втори гол за Базел и по този начин подпечата победата на домакините

Базел - Рома 2:0

1:0 Карлитос 11-а мин
2:0 Алмерарес 88-а мин

Базел: Костанцо, Инкоом, Абрахам, Сафари, Карлитос, Кабрай, Чипърфийлд, Стокър, Фрай, Щрелер

Рома: Жулио Серджо, Марко Мота, Бурдисо, Мексес, Рийзе, Де Роси, Тадей, Пизаро, Менез, Тоти, Баптища