Класика за Ливърпул срещи Уотфорд на "Викаридж Роуд"

19:18

Ливърпул се наложи над Уотфорд с 3:0 в двубой от 13-и кръг на английското първенство, който се игра на стадион "Викаридж Роуд".

Червените вкараха и трите гола през второто полувреме, а последните десетина минути играха с човек по-малко.

През първата част голови положения почти липсваха, като вратарят на стършелите Бен Фостър се отличи с две добри спасявания, а колегата му от Ливърпул Алисон отрази един опасен изстрел. Мохамед Салах даде преднина на гостите в 67-ата минута, отбелязвайки седмия си гол за сезона.

Трент Александър-Арнолд с чудесно изпълнение от пряк свободен удар покачи преднината в 76-ата минута, а в 82-ата капитанът на Ливърпул Джордан Хендерсън получи втори жълт картон и остави отбора си с десет човека на терена. Минута преди края на редовното време Фирмино вкара трети гол за Ливърпул, който остава без загуба през новия сезон.

Мърсисайдският тим има две точки по-малко от лидера Манчестър Сити, който в паралелен мач разгроми Уест Хям Юнайтед с 4:0 като гост. Точни за гражданите бяха Давид Силва, Рахийм Стърлинг и на два пъти Лерой Сане.