Борусия (Д) спечели дербито с Шалке 04 (видео)

18:35

Отборът на Борусия Дортмунд запази комфортната си преднина на върха на класирането в Бундеслигата, след като победи Шалке 04 с 2:1 като гост в дербито на Рур от 14-ия кръг на първенството.

На „Фелтинс Арена“ възпитаниците на Люсиен Фавър, които поведоха още в седмата минута чрез Томас Дилейни. Гостите запазиха преднината си до края на първата част, но „кралскосините“ изравниха в 61-та минута след точно изпълнение от дузпа на Даниел Калигюри. Борусия все пак успя да стигне до ценния успех, благодарение на новата си звезда Джейдан Санчо, който оформи крайното 2:1 в 74-та минута. По този начин Дортмунд записа 10-та победа в първите си 13 мача и води убедително с 33 точки. Байерн Мюнхен се изкачи до втора позиция в подреждането след успех над Нюрнберг с 3:0 у дома. Роберт Левандовски се разписа на два пъти на „Алианц Арена“, а Франк Рибери добави един гол за успеха на баварците, които вече имат 27 точки.