Торонто без Ленърд надигра Голдън Стейт в Оукланд

15:22

Действащият шампион в НБА Голдън Стейт Уориърс претърпя домакинска загуба от Торонто Раптърс с 93:113. Канадският тим имаше преднина от 16 точки на голямата почивка и дори успя да я увеличи до края, въпреки че в редиците на тима не беше звездата Кауай Ленърд.

Кевин Дюрант стана най.резултатен в срещата с 30 точки, а за победителите Кайл Лоури вкара 23 точки и направи 12 асистенции. С дабъл-дабъл се отличи и Серж Ибака - 20 точки и 12 борби.

"Воините" прекъснаха серия от четири победи, а Торонто увеличи преднината си на върха в класирането в Източната конференция.

Бостън Селтикс пък записа седми пореден успех, побеждавайки Вашингтон Уизардс със 130:125 след продължение в столицата. Гостите изиграха много силна трета четвърт, която спечелиха с 38:22. Кайри Ървинг отбеляза 38 точки за "келтите", а Джон Уол реализира дабъл-дабъл за домакините - 34 точки и 13 завършващи подавания.

Ню Орлиънс Пеликанс се наложи над Оклахома Сити Тъндър със 118:114 у дома. Антъни Дейвис допринесе за успеха на "пеликаните" с 44 точки.