Слаба последна четвърт провали Кливланд срещу Филаделфия

10:33

Отборът на Кливланд Кавалиърс претърпя домакинска загуба от Филаделфия Севънти Сиксърс със 105:128 в двубой от Националната баскетболна асоциация. Двубоят в по-голямата му част бе равностоен, но гостите стигнаха до убедителен успех благодарение на много силна последна четвърт, която спечелиха с 39:20.

Гардът на Филаделфия Бен Симънс стана главен герой в срещата с трипъл-дабъл - 22 точки, 14 асистенции и 11 борби. Близо до дабъл-дабъл бе съотборникът му Джоел Ембийд - 24 точки и 9 борби.

В мача между лидерите на двете конференции Денвър Нъгетс надигра Торонто Раптърс с 95:86 у дома. И в този двубой решаваща се оказа последната четвърт, спечелена от домакините с 27:14. Крилото на канадския тим Кауай Ленърд завърши с 29 пункта и 14 борби, а Никола Йокич от отбора на победителите стана автор на 26 точки и 9 борби. Лидерът в Западната конференция Денвър записа трета поредна победа, а за водача на Изток Торонто това е четвърто поражение в последните шест срещи.

Вашингтон Уизардс победи Лос Анджелис Лейкърс със 128:110 в столицата, благодарение на 40 точки и 14 асистенции на Джон Уол. Лидерът на "езерняците" ЛеБрон Джеймс изигра слаб мач и приключи с 13 точки, 6 борби и 3 завършващи подавания. В други срещи от НБА Далас Маверикс загуби в къщи от Сакраменто Кингс със 113:120, а Ню Орлиънс Пеликанс падна на свой терен от Маями Хийт с 96:102.