Сон получи повиквателна за Купата на Азия

11:34

Полузащитникът на Тотнъм Хюн Мин-Сон бе повикан в състава на Южна Корея за предстоящото издание на Купата на Азия през януари. Турнирът ще се проведе в Обединените Арабски Емирства и ще включва 24 азиатски страни от 5 януари до 1 февруари. Южна Корея са в група C заедно с отборите на Китай, Филипините и Киргизстан.

Сон ще се присъедини към тима след двубоя на ,,шпорите“ от Висшата лига срещу Манчестър Юнайтед на 13 януари – навреме за последния мач от групата срещу Китай. Ако южнокорейците стигнат до финала на надпреварата, то 26-годишният футболист ще пропусне срещите с Фулъм, Уотфорд и Нюкасъл в Премиър лийг, както и реванша от полуфиналите за Карабао Къп с Челси.

Възпитаниците на Маурисио Почетино победиха с 2:0 в сряда Арсенал на четвъртфиналите, за да си осигурят ново лондонско дерби в полуфиналната фаза, а Сон откри резултата в 20-та минута след асистенция на Деле Али. В следващия кръг в първенството ,,шпорите“ гостуват на Евертън в неделя.