Меси вдъхнови Барса за нова победа (видео)

23:01

Барселона възстанови преднината си на върха в класирането на испанското първенство, след като победи с 2:0 Селта де Виго като домакин.

Каталунците са с три точки аванс на първото място срещу Атлетико Мадрид, който по-рано днес надви Еспаньол с 1:0. Меси отново вдъхнови тима на Ернесто Валверде и вкара шестия си гол в последните три двубоя.

Барселона поведе в десетата минута, когато Лионел Меси стреля от границата на наказателното поле, а Рубен Бланко спаси и топката попадна в краката на Усман Дембеле. Той вкара своя гол, а до такъв стигна и Меси в 45-та минута. Аржентинецът бе изведен сам срещу вратаря от Жорди Алба и не пропусна да се разпише за крайното 2:0.

Това бе четвъртата поредна победа на Барселона в първенството и каталунците вече са с осем точки пред Реал Мадрид, който е и с мач по-малко заради участието си на турнира за световната клубна купа. Реал спечели трофея с победа с 4:1 над Ал Аин по-рано днес.

Селта е на десето място с актив от 21 точки и 16 зад Барселона.