Лейкърс разгромиха шампионите с 26 точки разлика, ЛеБрон се контузи

10:10

Тимът на Лос Анджелис Лейкърс срази Голдън Стейт Уориърс със 127:101 като гост в „Оракъл Арина“ в Оукланд. "Езерняците" се представиха най-силно в последната четвърт, която спечелиха с 36:19.

Точно в нея гостите бяха без своя лидер ЛеБрон Джеймс, който напусна игрището по време на третата четвърт заради травма в слабините. Нейната степен ще стане известна след подробни медицински прегледи. ЛеБрон приключи със 17 точки 13 борби, Ивица Зубац добави 18 точки и 11 борби, а Раджон Рондо - 15 пункта и 10 асистенции. За домакините Андре Игуодала вкара 23 точки, а Кевин Дюрант - 21, Стеф Къри - 15.

Бостън Селтикс се наложи над Филаделфия Севънти Сиксърс със 121:114 след продължение. Кайри Ървинг наниза 40 точки за "келтите", а най-резултатен за гостите стана Джоел Ембийд с 34 т. и 16 борби.

Домакинска победа записа Хюстън Рокетс срещу Оклахома Сити Тъндър - 113:109. Асът на "ракетите" Джеймс Хардън завърши с 41 точки, а Клинт Капела се отличи с 16 т. и 23 борби. За "гръмотевиците" Пол Джордж реализира 28 точки и 14 борби, а Ръсел Уестбрук бе близо до трипъл-дабъл - 21 т., 9 асистенции и 8 борби.

В друг двубой от НБА Юта Джаз победи убедително Портланд Трейл Блейзърс със 117:96.