Ливърпул разби Нюкасъл, Ман Сити се свлече на трето място

18:51

Ливърпул победи категорично като домакин Нюкасъл Юнайтед в мач от английската Висша лига на "Боксинг дей". Двубоят на "Анфийлд" приключи при резултат 4:0 за състава на Юрген Клоп.

От позицията на убедителен лидер, който води вече със седем точки пред шампиона, мърсисайдският тим откри чрез Деян Ловрен още в 11-ата минута. Мохамед Салах удвои от дузпа в 47-ата. Джердан Шакири направи 3:0 в 79-ата минутаа, шест минути след това Фабиньо вкара четвъртия гол.

Така Ливърпул постигна много важен успех преди предстоящите тежки двубои с Арсенал и Манчестър Сити.

Шампионите пък загубиха изненадващо гостуването си на Лестър с 1:2 и отстъпиха втората позиция в класирането на Тотнъм Хотспър, който победи у дома Борнемут с 5:0.

В друга среща, която се игра по същото време, Манчестър Юнайтед победи Хъдърсфийлд като домакин с 3:1.