Стана ясен следващият съперник на Григор в Бризбейн

16:23

Григор Димитров ще се изправи срещу представителя на домакините Джон Милман в мач от втория кръг на турнира от сериите АТП 250 в Бризбейн, Австралия. Това стана ясно, след като преди минути Милман победи трудно в три сета Тенис Сандгрен (САЩ) 7-6(6), 6-7(6), 6-0. Първите два сета бяха много равностойни и в крайна сметка завършиха след тайбрек. Двамата тенисисти си разделиха по една победа в тях, но в решителната част 29-годишният австралиец не остави съмнение кой заслужава повече успеха и окуражаван от родната публика спечели частта, без да загуби нито един гейм.

Единствената среща между Григор Димитров и Джон Милман на ниво АТП е именно от турнира в Бризбейн, когато двамата се срещнаха точно във втория кръг на последното издание. Тогава българинът спечели трудно с 4-6, 7-6(8), 6-3, а след това достигна до полуфиналите, където отстъпи на актуалния шампион Ник Кирьос.