Грифин отбеляза 44 точки при завръщането си в Лос Анджелис

08:55

Отборът на Детройт Пистънс постигна успех с 109:104 при гостуването си на Лос Анджелис Клипърс в поредна среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация. Двубоят отбеляза завръщането на Блейк Грифин в Калифорния. Той прекара осем сезона в Клипърс, преди да премине в редиците на Пистънс миналия януари, след като подписа петгодишен договор на стойност 171 млн. долара.

Мачът започна по-добре за гостуващия състав, който поведе с 13 точки разлика след първата четвърт – 37:24. Домакините не успяха да съкратят драстично изоставането си до почивката и изоставаха след 24 минути с 11 – 65:54. През второто полувреме възпитаниците на Док Ривърс опитаха да притиснат съперника си, но в крайна сметка достигнаха само до по-почетна загуба.

Над всички за ,,буталата“ бе Грифин, който реализира 44 точки и добави 8 борби, а центърът Андре Дръмънд постигна дабъл-дабъл – 20 точки и 21 борби. За домакините Данило Галинари завърши с 23, а Монтрез Херъл и Лу Уилямс се отчетоха съответно с по 21 и 22, но те се оказаха недостатъчни за успеха.

Така Детройт е вече с баланс 18:23 и заема деветата позиция на Изток, на победа от последното място в плейофите, на което се намира Шарлът Хорнетс. Лос Анджелис пък е на шесто място в Западната конференция. В следващите си двубои Пистънс гостуват на Юта Джаз, а Клипърс приемат у дома Ню Орлиънс Пеликанс.

Ето и останалите срещи от тази вечер:

Маями Хийт – Мемфис Гризлис 112:108 (Уинслоу с 26 точки – седем баскетболисти на Хийт с двуцифрен брой точки)

Орландо Меджик – Бостън Селтикс 105:103 (Гордън – 28 точки, 12 борби; Вучевич – 16 точки, 13 борби за Меджик)

Минесота Тимбъруулвс – Ню Орлиънс Пеликанс 110:106 (Таунс – 27 точки, 27 борби и 4 блока за Тимбъруулвс)

Оклахома Сити Тъндър – Сан Антонио Спърс 122:112 (Уестбрук – 24 точки, 10 борби и 7 асистенции за Тъндър)

Финикс Сънс – Денвър Нъгетс 102:93 (Убре – 26 точки, 11 борби; Ейтън – 22 точки, 13 борби за Сънс)

Сакраменто Кингс – Шарлът Хорнетс 104:97 (Богданович, Фокс и Хийлд завършват с общо 64 точки)

Юта Джаз –Чикаго Булс 110:102 (Мичъл – 34 точки (пети пореден мач с 25+точки)