Гришо започна с обрат в Мелбърн

09:23

Григор Димитров победи сърбина Янко Типсаревич с 4:6, 6:3, 6-:1, 6:4 в първия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис. Първата ни ракета загуби стартовия сет, но след това набра скорост и обърна съперника си.

Двубоят продължи два часа и 36 минути. Гришо наниза 18 аса, допусна осем двойни грешки и реализира пет пробива от 15 възможности, а на своя сервис се провали само един път.

Следващият съперник на българина е уругваецът Пабло Куевас, който елиминира сърбина Душан Лайович с 6:4, 7:5, 6:1. Димитров и Куевас са се срещали 3 пъти досега, балансът е 2-1 победи за Григор.

Димитров се бе изправял пет пъти срещу опитния Типсаревич до този момент, като имаше само една победа в тези мачове. Сърбинът имаше множество проблеми с контузии в последните години.