Голдън Стейт разгроми Денвър след рекордна първа четвърт

09:08

Действащият шампион Голдън Стейт Уориърс постигна категоричен успех с 142:111 при гостуването си на лидера в Западната конференция Денвър Нъгетс в поредна среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация. ,,Воините“ поставиха рекорд в НБА, след като вкараха 51 точки в откриващата част на двубоя и след победата изместиха от върха на Запад своя съперник.

Първата четвърт отбеляза и клубен рекорд за възпитаниците на Стив Кър, които реализираха 10 тройки. Предишното най-върхово постижение за отбелязани точки в първата четвърт бе на Финикс Сънс. ,,Слънцата“ вкараха 50, а жертва отново бе Денвър на 10 ноември, 1990. За победителите Стеф Къри и Клей Томпсън се отчетоха с по 31 точки, а Кевин Дюрант добави 27.

За Нъгетс Малик Бийзли реализира 22, а Джамал Мъри – 21, но домакините просто не успяха да се справят с изключително високото темпо на игра, което Уориърс наложи от самото начало. В следващите си мачове Голдън Стейт приема у дома Ню Орлиънс Пеликанс, а играе в къщи с Чикаго Булс.

Ето и останалите резултати от вечерта:

Индиана Пейсърс – Финикс Сънс 131:97 (Седем баскетболисти на Пейсърс с двуцифрен точков актив)

Филаделфия 76-ърс – Минесота Тимбъруулвс 149:107 (76-ърс отбелязаха най-много точки в един двубой след 1990)

Атланта Хоукс – Оклахома Сити Тъндър 142:126 (Колинс – 26 точки; Йънс – 24 точки, 11 асистенции за Хоукс)

Милуоки Бъкс – Маями Хийт 124:86 (Адетекумбо – 12 точки, 10 борби и 10 асистенции за 24 минути)

Лос Анджелис Лейкърс – Чикаго Булс 107:100 (Бол – 19 точки, 8 борби и 6 асистенции за Лейкърс)